Warszawski Dzień Seniora trwa w najlepsze. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń tego lata, które gromadzi wielu starszych mieszkańców Warszawy. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 350 atrakcji – więcej niż w latach ubiegłych.

Atrakcji jest tak dużo, że każdy lokalny starszy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali wystawy, pokazy filmowe oraz warsztaty artystyczne, które pozwalają seniorom doświadczać nowych rzeczy jeszcze bardziej. Wydarzeniu towarzyszy także bogata oferta koncertowa, obejmująca muzykę od klasycznej do rocka. Muzykę można słuchać na świeżym powietrzu lub napijąć się kawy i czegoś dobrego przebywając w naszej przestrzeni wydarzeniowej.

Seniorzy mogą również czerpać garściami z wielu warsztatów np. Warsztat Wykluczenia Cyfrowego lub Warsztatu IKEA, by dowiedzieć się czegoś nowego o nowoczesnych technologiach i meblach. Ponadto, odbywają się sesje fitness oraz spotkania integracyjne, dzięki którym można zintegrować społeczność lokalną i sprawić, by miasto stało się bardziej przyjazne dla starszych mieszkańców.

Organizatorzy przygotowali również kilka wspaniałych spacery po mieście oraz liczne prelekcje i prezentacje dotyczące ważnych tematów dotyczących społeczeństwa i biopsychologii. Ogromną uwagę seniorom poświęcono również w kontekście dostarczania informacji co do ich prawa, a także bezpiecznym podróżowaniu po Warszawie.

Od 11 do 21 września na warszawskim Stadionie Narodowym będzie można podziwiać tegoroczną edycję Warszawskich Dni Seniora. Organizatorzy przygotowali aż 350 atrakcji dla wszystkich odwiedzających tą imprezę.

Impreza zawiera szeroki wybór atrakcji dla gustu każdego. Organizatorzy przygotowali specjalnie dla seniorów takie atrakcje jak wystawy, pokazy tańca, bystre konkursy, warsztaty muzyczne i artystyczne, aktywności społeczno-kulturalne oraz atrakcje technologiczne i przyrodnicze.

Oprócz zabawy, osób starszych wspierać będą również młodzi ludzie – wolontariusze. To oni zapewnią opiekę medyczną i pomoc techniczną podczas tegorocznego festiwalu.

W czasie trwania festiwalu dotrze na ponad 300 wydarzeń dla starych i młodych, dostosowanych do potrzeb seniorów. Przykładem jest warsztat recytatorski dla osób po 65 roku życia – to doskonała okazja do spotkań międzypokoleniowych.

Jednym z najbardziej lubianych przez seniorów punktów programu jest oczywiście urozmaicone zajęcia sportowe, takie jak nordic walking czy zumba golden. Oprócz tego organizatorzy ustalili kilka interesujących koncertów oprawionych w ciekawe scenografie.

Tej jesieni, po raz kolejny wybraliśmy się na Warszawskie Dni Seniora. Święto seniorów, które odbywa się co roku w stolicy, stało się już tradycją. Co ważne, w tak trudnym czasie dla starszych mieszkańców Warszawy Organizatorzy przygotowali ogromną liczbę atrakcji.

Tegoroczna, 8 edycja Warszawskich Dni Seniora przebiega pod hasłem „senior – sprawczość i aktywność”. W związku z tym, Organizatorzy przygotowali aż 350 atrakcji. Osoby starsze mogą skorzystać ze specjalnie wybranych wydarzeń: warsztatów, spotkań integracyjnych, koncertów i prelekcji oraz zajęć sportowych i zabaw dla dzieci. Młodsi warszawiacy także nie będą nudzić się – chodzi tu o specjalne pokazy filmowe czy laby otwarte – wszystko opracowane ze specjalną myślą o nich.

Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez udziału darczyńców. Dlatego organizatorzy w imieniu seniorów składają serdeczne podziękowania każdej osobie lub instytucji, która przyczyniła się do samej organizacji lub ofiarowała jakikolwiek rodzaj pomocy. Ponadto hasłem tegorocznego Święta Seniorów jest „seniorskie wspieranie” – które ma być swoistym symbolem aktywności seniorów dla innych osób starszych i dzieci w potrzebie.

Seniorom zapewniono również bezpłatne korzystanie z środków transportu publicznego na trasach systemu ZTM dla całego okresu trwania imprez- od 8 do 18 października bieżącego roku. Warto tutaj podkreślić, że to ważna decyzja uznaniowa- przez co starsi obywatele Warszawy mogą bezpłatnie uczestniczyć w imprezach otwartych podczas tegorocznych Warszawskim Dni Seniora 2020.

Rekomendowane artykuły