Warszawa docenia swoich seniorów. Co roku na przełomie września i października, w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, miasto zaprasza mieszkańców stolicy na liczne, dedykowane im wydarzenia. Niedawno odbyła się kolejna edycja Warszawskich Dni Seniora.

Okazją do uczczenia osób starszych były liczne spotkania i warsztaty, które odbyły się w różnych punktach Warszawy. Program imprezy obejmował m.in. pokazy artystyczne, wystawy, wykłady o tematyce ekologicznej oraz warsztaty społecznoliterackie i taneczne. Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy – przyciągnęła zarówno seniorów jak i ich bliskich czy sympatyków.

Sama atmosfera panująca podczas warszawskich dni seniora była niepowtarzalna. Wszechobecny entuzjazm, chęć poznawania nowych ludzi oraz wielka radość sprawiła, że każdy uczestnik tego wspaniałego przedsięwzięcia czuł się wyjątkowo. Unikalny charakter tych spotkań odczuwalny był tak naprawdę niemal na każdym kroku – doskonałe nastroje pierwszych wrażeń było smucić tylko to, że tak krótko trwa.

Organizatorzy chwalili się tym, że wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, dlatego planują jego powtórzenie. Pracy nad przyszłoroczną edycją już się rozpoczyna – a to oznacza trochę nowości i jeszcze więcej atrakcji! Z pewności możemy więc spodziewać się kolejnych, ciekawych inicjatyw, dedykowanych warszawiakom starszego pokolenia.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych uruchomiono w Warszawie unikatowy program – Warszawskie Dni Seniora. Jest to jedyna taka inicjatywa na skalę miasta, stworzona z myślą o osobach starszych, które chcą w pełni aktywnie spędzić swoje emerytury. Co roku przełom września i października w stolicy upamiętnia decyzję POLITYKÓW, aby każdego roku obchodzić ten dzień jako hołd dla starszych mieszkańców stolicy.

Program Warszawskich Dni Seniora to ogromna szansa dla osób starszych na niwelowanie izolacji społecznej oraz poznania miasta od nowej strony. Podczas organizowanych wydarzeń mogą m.in. aktywnie spędzać czas przy zajęciach plastycznych lub ruchowych. Odbywają się spacery po warszawskich parkach, koncerty i spotkania z cenionymi artystami oraz darmowe zajęcia z zakresu kultury i technologii cyfrowej. W grupach opiekowanych seniorzy spędzają czas tworząc wspomnienia i inspirując się pozytywnymi emocjami, a także otwarcie komunikują swoje potrzeby.

Warszawa co roku świętuje Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W tym czasie, na przełomie września i października, odbywają się warszawskie Dni Seniora – cykl wydarzeń dla mieszkańców stolicy. Podczas imprezy seniorzy mają możliwość skorzystania z bogatej oferty warszawskich atrakcji.

Organizatorami wydarzenia są Urząd m.st. Warszawy oraz gminy miejskie, przy wsparciu instytucji kultury i różnych organizacji pozarządowych. Wyjątkowa oprawa penetruje całe miasto – w ramach Warszawskich Dni Seniora organizowane są liczne wycieczki, festyny i spotkania kulturalne dla seniorów i ich rodzin.

Stoiska partnerskie bogate są w oferty firm społecznych, stowarzyszeń i interesariuszy zewnętrznych, z którymi seniorzy mogą nawiązać relacje podczas specjalnie zorganizowanych targów i pikników ulicznych.

Inicjatorem przygotowania warszawskich Dni Seniora jest stanowisko Prezesa Urzędu Miejskiego stolicy „Seniorzy są nasza spuścizną” – powiedział prezes Remigiusz Dudzinski podczas werdyktu Wojewody Mazowieckiego dotyczącego propagowania aktywności seniorów oraz upowszechnianiu ich dorobku życiowego.

Na terenie miasta został również uruchomiony nieodpłatny mobilny punkt konsultacyjny dla seniorów, gdzie udzielane są porady specjalistów oraz informacje na temat rynku pracy, socjalnego samopomocy i opiece zdrowotnej dla osób starszych zamieszkałych w Warszawie.

Rekomendowane artykuły