Warszawskie Dni Seniora to jedna z najważniejszych imprez dla seniorów w stolicy. Co roku odbywa się ona w parku Sowińskiego na Mokotowie i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób starszych oraz młodszych. W tym roku zaszczyt zorganizowania imprezy powierzono Domowi Kultury pod Uniwersytetami MKiDN, a program został zaplanowany już na sobotę 22 czerwca.

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wcześniejsze przesłanie wniosku o włączenie seniora do uroczystości. Uczestnicy mogą liczyć na bogaty program artystyczno-społeczny, który obejmuje warsztaty wokalne, prelekcje, gry, warsztaty plastyczne oraz spacer po parku. Na imprezę zapraszamy również mieszkańców Warszawy, chociaż rejestracja dla gości z zewnątrz odbywa się na innych warunkach.

By jak najbardziej dopasować program do potrzeb osób starszych, organizatorzy przygotowali sesje fotograficzne i wystawy promujące różnorodność ankieterów oraz oferujących możliwość nawiązania przyjaźni między seniorami a młodymi ludźmi. Warszawscy seniorzy będą mieli okazję uczestniczyć też w konkursach ze słodkimi nagrodami oraz ucztować na gofrach i innych pysznościach.

Mimo że impres ubogacona została również atrakcjami dla najmłodszych, Warszawskie Dni Seniora skierowane są przede wszystkim do osób starszych i wcielają idee aktywnego starzenia się. Program składa się wręcz ze spotkań towarzysko-integracyjnych, gier ulotnych i spacerów, więc seniorom czeka mnóstwo wrażeń!

Już dziś zapraszamy Was na Warszawskie Dni Seniora! Przekonajcie się sami jak aktywni są nasi seniorzy i co im daje ta impreza – radość, społeczeństwo, rekreacja oraz świetną zabawę!

Zbliżające się wyjątkowe wydarzenie – Warszawskie Dni Seniora – po raz pierwszy pojawiło się w 2019 roku i od tego czasu każdego roku cieszy się ono coraz większym uznaniem. Przez 10 dni od 8 do 17 lipca będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach, promocjach i atrakcjach skierowanych do seniorów.

Będzie to doskonała okazja do spotkania współmieszkańców, zwiedzenia przeróżnych ciekawych miejsc, a przede wszystkim – mile spędzenia czasu. Każdy dzień oferuje zupełnie inne atrakcje – od warsztatów jak rzeźbienie w drzewie po spacer po Starym Mieście.

Organizatorzy Warszawskich Dni Seniora postarali się o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z pewnością warto skorzystać z oferty obejmującej muzykę, warsztaty plastyczne oraz warsztaty dietetyczne i edukacyjne. Dodatkowo Seniorzy mogą skorzystać ze zniżek na posiłki oraz bilety do muzeum czy teatru.

Organizatorzy zadbali również o bezpieczeństwo uczestników podczas trwania imprezy poprzez przeprowadzeniecezonu sanitarnego i informacje o prowadzonej profilaktyce. Na stronie internetowej organizatora można również dowiedzieć się o dostosowanej je do potrzeb osób starszych opiece medycznej i gwarancji pomocy.

Warszawskie Dni Seniora będzie doskonała okazją, aby spotkać się z innymi ludźmi, nauczyć czegoś nowego oraz korzystać z bogatej oferty promocji i atrakcji dla seniorów. To świetna szansa na to, aby skorzystać ze specjalnych praw i skłoniania, bez wychodzenia z domu.

W tym roku Warszawscy Seniorzy będą mieli szczególną okazję, aby w pełni wykorzystać zalety starszego wieku, gdyż od 11 do 20 listopada odbędą się Warszawskie Dni Seniora. Przez 10 dni organizatoren i partnerzy staną na czele różnych rodzajów wydarzeń, promocji i atrakcji specjalnie dla seniorów.

Doceniając starość, to wyjątkowe wydarzenie poświęcone jest seniorom z całej Warszawy oraz jego okolic, którzy będą mogli liczyć na atrakcje dopasowane do ich potrzeb i zainteresowań.

Oprócz warsztatów dla seniorów, również grupy teatralne i muzykalne, literackie sesje czy panele dyskusyjne będą dostępne. Jako dodatek, warszawscy seniorzy mogą uczestniczyć w taniutkich zajęciach pilatesu, jodze lub tańcu. Tuż przed samym końcem całego cyklu możemy spodziewać się świadczeń medycznych i pomocy technologicznej.

Jeśli chodzi o promocje i zniżki, organizatorzy przygotowali dla seniorów siedem różnych karty rabatowe – nasze ulubione centra handlowe przygotowały dla nich specjalnie przygotowane oferty i upusty na produkty i usługi. Ponadto istnieją miejsce konferencyjne, w których każdy może skonsultować swoje finanse lub bezpieczeństwo społeczne.

Rekomendowane artykuły