Mieszkańcy stolicy mają szansę uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, jakim są Warszawskie Dni Seniora. Przez 10 dni w mieście odbywać się będzie wiele atrakcji oraz różnorodnych promocji skierowanych do osób starszych. Cieszmy się więc, że możemy spędzić te chwile z naszymi bliskimi i przyjaciółmi jeszcze intensywniej!

W trakcie trwania Warszawskich Dni Seniora, urząd miasta organizuje wydarzenia kulturalne, projekty teatralne i filmy, na które zaprasza osoby starsze. Można także uczestniczyć w tematycznych prelekcjach i warsztatach dotyczących senioralnych stylu życia oraz radzenia sobie na co dzień.

W Warszawskich Dniach Seniora seniorzy otrzymają także specjalne rabaty na usługi i towary w wielu instytucjach publicznych oraz prywatnych. Uzupełnieniem oferty będzie również specjalnie przygotowana prezentacja dotycząca tematów ważnych dla starzejącego się społeczeństwa, do którego seniorzy powinni być szczególnie wrażliwi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ten cudowny projekcie. Bierzmy czynny udział w Warszawskich Dniach Seniora – Festivalu dedykowanym osobom starszym. To piękna okazja do realizacji swoich marzeń! I pamiętajmy – młodzi ludzie szanujmy naszych seniorów!

Kolejny rok za nami, a znamy już plan dziesiątych Warszawskich Dni Seniora, które będą trwać od 3 do 12 czerwca 2021 roku. Codzienne wydarzenia, spotkania i promocje służące seniorom przez te dni będą musiały się odbywać wirtualnie jako część środków bezpieczeństwa podczas pandemii.

Tegoroczna edycja będzie skupiona głównie na rekreacji i aktywności fizycznej, która z pewności jest dostosowana do potrzeb osób starszych. Wprowadza ona system fitnessu, tanecznego fitnessu i mobiliaria modułowego Zumba Gold.

Seniorzy mają także możliwość skorzystania z wielu ofert z branży zdrowia i urody. Mobilny salon kosmetyczny oferuje szeroki zakres usług od makijażu po różnorodne masaże, których celem jest relaksacja oraz poprawa samopoczucia. Natomiast osoby starające się utrzymać zdrowie i sprawność mogą skorzystać z Azji Rock Spirit – mobilnego instruktora Qigong lub sali 3D-Walk przygotowanej przy współpracy ze specjalistami od profilaktyki geriatrycznej.

Aby dać seniorom możliwość aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach, organizatorzy stworzyli także oferty basenowe i saunowe, a także punkty przeznaczone do gry w tenisa i squash. Te atrakcje dadzą seniorom dużo pozytywnych emocji, pobudzając ich codzienną aktywność i dodając energii na cały tydzień.

Warszawskie Dni Seniora są największą imprezą dla seniorów w Polsce, cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem wśród osób starszych. Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, mające na celu promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia seniorów.

Impreza oferuje szeroki program atrakcji: od koncertów, spotkań z artystami, dyskusji o zdrowiu i fitnessie, po rajdy rowerowe i spływy po Wiśle. W tym roku nacisk położony zostanie na prezentację inicjatyw samorządowych na rzecz aktywnego stylem życia seniorów oraz dostępność do kultury, zabawy i innych form rekreacji.

Na warszawskie Dni Seniora czekają specjalnie przygotowane atrakcje. Oprócz bogatego programu wydarzeń, w tym koncertów, warsztatów artystycznych, spotkań ze specjalistami i sprzedaży bezpośredniej produktów lokalnych, seniorzy będą mogli skorzystać z licznych innych możliwości. Tradycjonalnemu scenariuszu towarzyszyć będzie seminarium dotyczace pomocy komunikacyjnej a także portal informacyjny dla seniorów.

Celem imprezy jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia seniorów poprzez: organizowanie bezpłatnych warsztatów dla seniorów; możliwość poznania organizacji i stowarzyszeń pracujacych na rzecz seniorek; prelekcje dotyczace prewencji chorobb chronionych oraz ekologicznego stylu życia; spotkania z odpowiednimi specjalistami w celu udzielenia porad określonych stanu zdrowia oraz poruszanie tematu starzenia się społeczeństwa.

Rekomendowane artykuły