Warszawskie Dni Seniora


WARSZAWSKIE DNI SENIORA  21 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2019

Warszawskie święto seniorów organizowane jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który świętujemy pierwszego października. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiSzanowni Państwo,

przełom lata i jesieni w Warszawie to wyjątkowy czas dla starszych mieszkańców stolicy. Od 21 września do 1 października zapraszamy Państwa na Warszawskie Dni Seniora.

Koncerty, wystawy, potańcówki, projekcie filmowe, prelekcje dotyczące profilaktyki zdrowia, zajęcia sportowe, spacery – jestem przekonany, że tegoroczny program zaspokoi Państwa oczekiwania. Instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i prywatni przedsiębiorcy oraz miasto stołeczne Warszawa przygotowały ponad 400 propozycji do wyboru według Państwa zainteresowań i potrzeb.

Szczególnie polecamy Państwa uwadze III Warszawską Olimpiadę Seniorów na Stadionie Polonii (28 września) oraz Jarmark Kreatywności w Ogrodzie Saskim (29 września). Zakończymy 1 października w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Seniorzy to ważna i liczna część mieszkańców naszego miasta. Warszawa wspiera ich dążenia do ciekawego i pożytecznego spędzania czasu, pomaga proponując m.in. programy zdrowotne, społeczne, aktywizujące i edukacyjne. Ofertę dla starszych warszawiaków przedstawiłem w swoim programie „Warszawa dla seniorów”, do korzystania z którego zachęcam. Jedenastodniowe warszawskie święto jest uzupełnieniem propozycji kierowanych na co dzień do mieszkańców 60+.

Mam nadzieję na liczną Państwa obecność na poszczególnych wydarzenia. Zaproście rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, aby wspólnie cieszyć się Warszawskimi Dniami Seniora.

Do zobaczenia!
Rafał Trzaskowski
Prezydent m. st. Warszawy