Aktualności

Pokaż wszystkie aktualności
 • 2019-11-24
  NIECH ŻYJE BAL

  Druga połowa listopada, dzień krótki, za oknem szaro, smutno ale w Hali Sportowej UCSiR „Hawajska” na Ursynowie bal nad balami, atmosfera gorąca, muzyka porywająca a goście zjawiskowi skrywający się w kostiumach postaci z różnych epok historycznych. Kolorowo, gwarno i wesoło.

  Szczegóły : NIECH ŻYJE BAL
 • 2019-11-17
  24 Wielka Gala Integracji

  16 listopada 2019 roku spotkaliśmy się na Wielkiej Gali Integracji z okazji 25lecia organizacji w Arenie Ursynów. Uroczystość przygotowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, którego Prezeską jest pani Ewa Pawłowska. Całości obchodów patronuje zwyczajowo Prezydent RP. Ewa Pawłowska to żona zmarłego w ubiegłym roku Piotra Pawłowskiego - twórcy, inspiratora i lidera działań integracyjnych podejmowanych w Polsce na rzecz osób niepełnosprawnych. Nie ma już z nami pana Piotra, ale zasiane przez niego ziarno wciąż daje wspaniałe plony.

  Szczegóły : 24 Wielka Gala Integracji
 • 2019-11-08
  Co można znaleźć na stronie NFZ-tu?

  1 października 2019, podczas warsztatów z e-zdrowia, chmury internetowej oraz bezpieczeństwa sieci w ramach Warszawskich Dni Seniora, w Bibliotece Multimedialnej przy al. Niepodległości 19, prowadzący, Marcin Blicharski, uświadomił mnie i kilka innych osób o pożytkach płynących z korzystania ze strony nfz.gov.pl.

  Szczegóły : Co można znaleźć na stronie NFZ-tu?

Warszawskie Dni Seniora

Organizowane są co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który świętujemy pierwszego października. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba organizatorów i wydarzeń przygotowanych dla seniorów. Coraz większa liczba organizatorów przyłącza się do działań
adresowanych do osób starszych.

W czasie Warszawskich Dni Seniora, przez 11 dni organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, promocje i atrakcje dla seniorów i ich bliskich. Znaleźć wśród nich można warsztaty, spotkania, wycieczki, wystawy, wykłady, slajdowiska, koncerty.

Kultura, turystyka, zdrowie, rehabilitacja, nowe technologie - to tylko niektóre kategorie wydarzeń odbywających w ponad  na terenie całej stolicy.

Warto podkreślić, że organizatorzy poszczególnych wydarzeń wszelkie koszty związane z ich organizacją pokrywają z własnych środków. Urząd m.st. Warszawy pełni funkcję koordynatora akcji i zajmuje się pomocą w promocji wszystkich wydarzeń.
Podczas tegorocznej edycji Warszawskich Dni Seniora Organizatorzy przygotowali 420 atrakcji, w których będą mogły uczestniczyć osoby starsze. Część wydarzeń ma charakter międzypokoleniowy. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny.

My już nie możemy się doczekać. Mamy nadzieję, że Wy również. Do zobaczenia!

Dowiedz się więcej